Anasayfa

Yazarlar İçin Kılavuz

Yayınlanma Sıklığı: Ulusal Çevre Bilimleri Araştırma Dergisi yılda dört kez yayınlanmaktadır.

Hedefler ve Kapsam: Ulusal Çevre Bilimleri Araştırma Dergisi, yenilenebilir kaynakları, belediye ve endüstriyel katı atıklar, atık bertarafı, çevre kirliliği, çevre bilimleri ve eğitimi, biyokütle, tarımsal artıklar, enerji kaynakları, tehlikeli alanların disiplinler arası yönlerinin ayrıntılı ve kapsamlı incelemeleri, analizleri üzerine yayın yapan bilimsel bir dergidir. Emisyonlar, yakma, çevre koruma konuları; deneysel, analitik, endüstriyel çalışmalar, hidrolojik geri dönüşüm, su kirliliği, su arıtma, hava kirliliği, gaz giderme ve bertaraf, çevre kirliliği modellemesi, gürültü kirliliği ve kontrolü, etkin çevre yönetimi, hava, su ve arazi kaynaklarının kullanımı gibi konular da derginin kapsamında yer almaktadır.

Yayımlama Bilgisi: Dergiyle alakalı tüm istek ve önerilerinizi dergi sahibi Zeynep Cansu Ayturan ’a iletebilirsiniz. Çevre Mühendisliği Bölümü, Mühendislik Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Konya, TÜRKİYE. Mobil: +905548675660, E-posta: [email protected]

Makalelerin Sunulması: Yazarlar makalelerini göndermek için web sitesindeki online gönderi kısmını veya e-postayı ([email protected]) kullanabilirler. Bu dergi yalnızca Türkçe dilinde yayın yapmaktadır. Tüm makaleler İngilizce özet bölümü içermelidir. Makaleler objektif, resmi ve kişisel olmayan bir tarzda yazılmalıdır.

Yazının Hazırlanması: Tüm makaleler verilen şablona uygun olarak MS Word ile hazırlanmalıdır. UCBAD-yazarlar-şablon.docx

Elektronik sunum: Yazarlar makalelerinin elektronik kopasını web sitesinde bulunan online gönderi kısmına yükleyerek veya e-posta yoluyla sunabilirler.

Taslaklar: Taslak doküman yazara gönderilecektir ve 48 saat içerisinde dönüş yapılmalıdır. Dizgi hataları dışındaki düzeltmeler yazar tarafından yapılmalıdır. Tüm sorgular tam olarak cevaplanmalıdır.

Telif Hakkı: "Ulusal Çevre Bilimleri Araştırma Dergisi" inde yayınlanmak için makaleleri kabul edilen yazarlar kendilerine gönderilecek Telif Hakkı Forumu’nu ( https://ucbad.com/doc/ucbad-telif-hakki-formu.pdf ) doldurmak zorundadır. Makalelerin, başka bir dergi veya yayıncıya gönderilmedikleri kabul edilir. Orijinal çalışmaların daha önce yayınlanmamış olması gerekmektedir. Başka yerlerde yayınlanan resimlerin çoğaltılmasını isteyen yazarlar, telif hakkı sahibinin iznini almalıdır.

Yazışma: Tüm sorularınız için lütfen [email protected] e-posta adresiyle iletişime geçiniz.