Gönderiler

Bir gönderi yapmak için Girişe Gidiniz veya Kayıt yapın.

Başvuru Kontrol Listesi

Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.
  • Gönderilen yazı daha önceden yayınlanmamış ve yayınlanmak üzere herhangi bir dergiye değerlendirilmek üzere sunulmamıştır (Yazar Rehberi'nde detaylı açıklama verilmiştir).
  • Gönderi dosyası OpenOffice, Microsoft Word, RTF veya WordPerfect dokümanı dosyası biçimindedir.
  • Burada mevcut başvurular için URL'ler sağlanmıştır.
  • Metin tek satırlı, 10 punto, altı çizilme yerine italik olarak vurgulanmış (geçerli URL adresleri ile) ve tüm şekil, resim ve tablolar sayfa sonu yerine metin içinde uygun noktalara yerleştirilmiştir. Baskı için, resimlerin kaliteli kopyalarını ek dosya olarak gönderiniz. Gönderilen dosyanın boyutu çok fazla olur ise, sistem almayabilir. Böyle durumlarda yazıyı bölüp, diğer bölümleri ek dosya olarak tek, tek gönderebilirsiniz.
  • Buraya eklenen sitil ve bibliyografk gereksinimler Dergi Hakkında kısmındaki Yazar Rehberi'nden görülebilir.

Yazar Rehberi

Yayınlanma Sıklığı: Ulusal Çevre Bilimleri Araştırma Dergisi yılda dört kez yayınlanmaktadır.

Hedefler ve Kapsam: Ulusal Çevre Bilimleri Araştırma Dergisi, yenilenebilir kaynakları, belediye ve endüstriyel katı atıklar, atık bertarafı, çevre kirliliği, çevre bilimleri ve eğitimi, biyokütle, tarımsal artıklar, enerji kaynakları, tehlikeli alanların disiplinler arası yönlerinin ayrıntılı ve kapsamlı incelemeleri, analizleri üzerine yayın yapan bilimsel bir dergidir. Emisyonlar, yakma, çevre koruma konuları; deneysel, analitik, endüstriyel çalışmalar, hidrolojik geri dönüşüm, su kirliliği, su arıtma, hava kirliliği, gaz giderme ve bertaraf, çevre kirliliği modellemesi, gürültü kirliliği ve kontrolü, etkin çevre yönetimi, hava, su ve arazi kaynaklarının kullanımı gibi konular da derginin kapsamında yer almaktadır.

Yayımlama Bilgisi: Dergiyle alakalı tüm istek ve önerilerinizi dergi sahibi Zeynep Cansu Ayturan ’a iletebilirsiniz. Çevre Mühendisliği Bölümü, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Konya Teknik Üniversitesi Konya, TÜRKİYE. Mobil: +905548675660, E-posta: [email protected]

Makalelerin Sunulması: Yazarlar makalelerini göndermek için web sitesindeki online gönderi kısmını veya e-postayı ([email protected]) kullanabilirler. Bu dergi yalnızca Türkçe dilinde yayın yapmaktadır. Tüm makaleler İngilizce özet bölümü içermelidir. Makaleler objektif, resmi ve kişisel olmayan bir tarzda yazılmalıdır.

Yazının Hazırlanması: Tüm makaleler web sitesinde (https://ucbad.com/doc/ucbad-sablon.docx) verilen şablona uygun olarak MS Word ile hazırlanmalıdır.

Elektronik sunum: Yazarlar makalelerinin elektronik kopasını web sitesinde bulunan online gönderi kısmına yükleyerek veya e-posta yoluyla sunabilirler.

Taslaklar: Taslak doküman yazara gönderilecektir ve 48 saat içerisinde dönüş yapılmalıdır. Dizgi hataları dışındaki düzeltmeler yazar tarafından yapılmalıdır. Tüm sorgular tam olarak cevaplanmalıdır. 

Telif Hakkı: "Ulusal Çevre Bilimleri Araştırma Dergisi" inde yayınlanmak için makaleleri kabul edilen yazarlar kendilerine gönderilecek Telif Hakkı Forumu’nu doldurmak zorundadır. Makalelerin, başka bir dergi veya yayıncıya gönderilmedikleri kabul edilir. Orijinal çalışmaların daha önce yayınlanmamış olması gerekmektedir. Başka yerlerde yayınlanan resimlerin çoğaltılmasını isteyen yazarlar, telif hakkı sahibinin iznini almalıdır.

Yazışma: Tüm sorularınız için lütfen [email protected] e-posta adresiyle iletişime geçiniz.

Gizlilik Beyanı

Bu dergi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri bu derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır. Diğer amaçlar veya başka bir bölüm için kullanılmaycaktır.